Річний звіт керівника

                                                        Звіт

        директора  Царичанського закладу дошкільної освіти «Вишенька»

       Царичанської селищної ради

      перед колективом та громадськістю за 2023-2024 навчальний рік

 

Царичанський  заклад дошкільної освіти «Вишенька» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України :

·        Конституція України;

·        Закон України «Про освіту»;

·        Закон України «Про дошкільну освіту»;

·        Положення «Про дошкільний навчальний заклад»;

·        Базовий компонент дошкільної освіти

А також відповідно статуту, стратегії розвитку, освітньої  програми, робочого навчального плану та річного плану роботи.

Головною метою дошкільного закладу забезпечення реалізації прав громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб у нагляді , догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

В дошкільному закладі функціонує 3 групи.

Групи комплектувалися в липні місяці.

У 2023 навчальному році укомплектовано 3 групи :

   1група раннього віку –24 дітей

   1 група молодшо-середнього дошкільного віку – 38 дітей

   1 група старшого дошкільного віку –21 дітей

   Інклюзивна група-  5 дітей

Цього року заклад відвідували 83 дитини.Черга відсутня.

У закладі  дошкільної освіти за висновками комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, виданих Комунальною установою «Царичанський інклюзивно-ресурсний центр» організоване  інклюзивне  навчання за денною формою здобуття освіти, 5 дітей з особливими освітніми потребами.

Відповідно до висновку та рекомендацій психолого-медико-педагогічної консультації, група фахівців дошкільного навчального закладу (вихователі, асистент вихователя,практичний психолог) із обов’язковим залученням батьків дитини, розробили індивідуальні програми розвитку для кожної дитини з особливими освітніми потребами та здійснювали відповідний психолого-медико-педагогічний супровід цих дітей. Склад групи фахівців індивідуального супроводу дитини визначався директором  закладу дошкільної освіти і затверджувався відповідним наказом.

Навчально-виховний процес у дошкільному закладі забезпечують 23 працівників : -12 молодшого обслуговуючого персоналу, 1 медичний працівник, 11 педагогів, у тому числі :, музичний керівник, асистент вихователя, практичний психолог,7вихователів. Склад педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями такий :

 спеціаліст вищої категорії – 3 особи

 спеціаліст II категорії – 1 особа

12 розряд - 1особа

11розряд- 1 особа

9 розряд -1 особа

Для ефективного підвищення майстерності вихователів, вдосконалення теоретичної і практичної підготовки упродовж навчального року були проведені колективний перегляд занять на теми:

- « Маленькі мовники» (використання схем- моделей за технологією  К.Крутій);

- «Пісочна фантазія»;

- «Математичний квест»(використання квест-технологій);

- «Веселі кубики LEGO»;

- «Намисто для Сороки-білобоки»(використання нетрадиційних технік малювання з зображувальної діяльності);

- «Українському роду - нема переводу».

Педагогічні ради  на тему:

-         «Безпека життєдіяльності: формуємо навички безпечної поведінки в дошкільнят»;

-         «Комплексний підхід щодо формування  здоров’язбережувальної компетенції та навичок безпеки життєдіяльності дошкільників».

Проведення даних заходів допомогли вихователям вдосконалити теоретичну підготовку, професійні уміння і навички, познайомитись з сучасними науковими досягненнями.

Відповідно до річного плану проводились консультації для вихователів. Розглядалися питання внутрішньої системи  якості освіти,соціальний розвиток дітей інклюзивної групи, рухова та здоров’язбережувальна компетентність дошкільників, формування основ екологічної свідомості в контексті стратегії сталого розвитку.

Згідно з річним планом роботи закладу дошкільної освіти було проведено тематичне вивчення стану внутрішньої системи забезпечення якості освіти за напрямом оцінювання «Здобувачі дошкільної освіти. Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду» відповідно до Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Царичанського закладу дошкільної освіти «Вишенька» Царичанської селищної ради, а саме:

-         дотримання вимог Базового компонента;

-         організація життєдіяльності здобувачів освіти у закладі.

В закладі створюються оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів. Курси підвищення кваліфікації проводяться за графіком.

Адміністрація закладу створює працівникам усі умови для плідної роботи. Завдяки оптимальній розстановці та цілеспрямованому використанню кадрів роботу колективу  Царичанського  ЗДО «Вишенька» відзначається стабільністю та позитивною результативністю.

Пріоритетними напрямками роботи колективу у 2023-2024 навчальному році були  :

1.       Робота на ІІI  (підсумковому) етапі обласного науково - методичного проекту «Педагогічні стратегії розвитку самоефективної особистості в освітньому просторі Нової української школи».

2.Організація та підтримка безпечного освітнього простору.

3.       Формування комплексного підходу до виховання у дошкільників відповідального ставлення до складових здоров’я та безпеки життєдіяльності шляхом прилучення їх до здорового та безпечного способу життя.

4.Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду (організація роботи закладу дошкільної освіти щодо забезпечення внутрішньої системи якості освіти).

5.Спрямувати роботу з науково- методичного питання «Впровадження моделі  «4К» у розвитку  soft skills навичок як основа формування самоефективності особистості дошкільників – майбутніх першокласників в освітньому просторі Нової української школи» .

З метою визначення рівня та вдосконалення навчально-виховного процесу, адміністрацією закладу дошкільної освіти були охоплені контролем усі суттєві питання. Своєчасно здійснювався попереджувальний контроль за змістом та якістю перспективного і календарного планування навчально-виховного процесу, готовністю вихователів та інших спеціалістів до роботи (протягом робочого дня), та за якістю підготовки до запланованих річним планом заходів.

Організація навчально-виховного процесу була спрямована на забезпечення реалізації зусиль педагогічного колективу та батьків для набуття дошкільниками соціального досвіду.

У навчальному році колектив закладу працював творчо і відповідально. Адміністрації закладу вдалося охопити оперативним контролем стан підготовки до навчального року , виконання вимог режиму в ЗДО, рівень педагогічної майстерності педагогів. Під час проведення педрад, семінарів використовувалися інтерактивні методи навчання педагогів: дискусії, ділові ігри, вправи. Це сприяло збільшенню самооцінки педагогів.

Щодо удосконалення і модернізації роботи з родинами, колектив педагогів працював над формуванням свідомості батьків щодо підвищення фізичної та розумової працездатності дітей, навчання дітей жити у злагоді з довкіллям та з собою. Разом з батьками педагоги закладу навчалися уникати конфліктів, будувати стратегію розв’язання конфліктних ситуацій.

Колектив створював умови для емоційного благополуччя дитини, будував навчальну діяльність в динамічному режимі, використовуючи різні спеціальні оздоровчі заході.

На базі закладу дошкільної освіти проводилася робота з науково- методичного питання «Впровадження моделі  «4К» у розвитку  soft skills навичок як основа формування самоефективності особистості дошкільників – майбутніх першокласників в освітньому просторі Нової української школи» .

На постійному контролі в адміністрації закладу дошкільної освіти знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов та режиму виховання дітей.

Активне та систематичне впровадження оздоровчих технологій в освітньо-виховний процес дозволило покращити стан здоров’я дітей, моніторинг якого регулярно здійснює старша медична сестра.

В кожній віковій групі ведеться Листок здоров’я, в якому відмічаються антропометричні дані дітей (ріст, вага, кількість пропущених по хворобі днів).

У ЗДО впроваджується комплекс спеціальних заходів у період сезонного підйому захворюваності (вводиться протиепідемічний режим, кварцування).

 Для зниження захворюваності, колективом ведеться  робота:

  • чітке дотримання режиму;
  • дотримання санітарно-гігієнічних вимог;
  • організація фізичного виховання;
  • проведення загартовуючих процедур .

Проблемною залишається захворюваність після вихідних днів і свят.

Для ефективного розв’язання проблем навчання та виховання дітей педагоги перебувають у постійному творчому пошуку, експериментують та впроваджують сучасні педагогічні технології:

·        «Методика розвитку творчих здібностей на заняттях з малювання» автор Л. М. Шульга(ранній вік);

·         «Школа ейдетики для дітей», автор І.Матюгін (старший дошкільний вік);

·        «Безмежний світ гри з LEGO», автор Оле Кірк Крістіансен (молодшо-середній дошкільний вік);

·        Використання системи К.Орфа в грі на дитячих музичних інструментах дітей дошкільного віку(молодшо- середній дошкільний вік, старший дошкільний вік);

·        «Психолого-педагогічне проєктування», автори Т.Т.Піроженко,С.Ладивір, ( всі  вікові групи).

 

В закладі дошкільної освіти впроваджується варіативна складова Базового компоненту дошкільної освіти – хореографія, іноземна мова, шашки, петриківський розпис,футбол,основи грамоти.

Дошкільний заклад працює за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» .

Також впроваджуються парціальні програми :

-       Програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку «Про себе треба знати, про себе треба дбати»;

-        Програма художньо- естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку «Радість творчості»;

-       Програма з організації театралізованої діяльності дітей дошкільного віку «Грайлик»;

-       Програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку «Казкова фізкультура»;

-       Програма з морального виховання дітей дошкільного віку «Скарбниця моралі»;

-       Програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку «Україна – моя Батьківщина»;

-       Програма та методичні рекомендації з навчання англійської мови дітей дошкільного віку «Англійська мова для дітей дошкільного віку».

-       Програма та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шашки «Цікаві шашки»;

-       Програма та методичний посібник з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи «Шаховими стежинами»;

-       Програма розвитку дитини від 2 до 6 років та методичні рекомендації «Безмежний світ гри з LEGO»;

-       Парціальна програма для закладів дошкільної освіти «Дошкільнятам- освіта для сталого розвитку».

З метою ініціювання участі педагогів, активних батьків у  закладі дошкільної освіти є:батьківський комітет ЗДО та батьківські комітети груп;

Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу дошкільного закладу.

Організація роботи з батьками та громадськістю з метою залучення їх до управління закладом, пропагування відкритості та прозорості відбувається через загальні батьківські збори, батьківські збори (конференції).

Взаємодія із сім’ями вихованців є одним з пріоритетних напрямів діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм та методів роботи які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом.

Педагогічний колектив організував для цього різні активні форми співпраці :

·        Батьківські збори;

·        Виготовлення виставок разом з дітьми;

·        Участь у святах : «Осінній ярмарок», «Мій рідний край- моя Україна»;

Педагогічні працівники дошкільного закладу приймають участь в районних методичних об’єднаннях.

Інформацію про життя колективу та вихованців в закладі дошкільної освіти можна знайти  на веб- сайті.

Крім того педагогічні працівники опрацьовували фахову методичну літературу, переглядали та прослухували вебінари, брали участь у онлайн-конференціях, виготовляли дидактичний матеріал для освітньої роботи з дітьми.

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування ведеться відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ ( від 17.04.2006 р. №298/227). В закладі дошкільної освіти впроваджувалося  чотиритижневе сезонне меню.

Згідно наказу Мінагрополітики від 01.10.2012 № 590 « Про  затвердження вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)» в закладі дошкільної освіти  впроваджується Система управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) .

Суворо дотримується санітарно-гігієнічні вимоги до харчоблоку та процесу приготування та зберігання їжі.

У закладі харчуються діти пільгових категорій.

Відповідно до поданих документів звільнені від батьківської плати на підставі:

·         статус учасника бойових дій  (100 %)-11 дітей;

·          малозабезпечені сім’ї (100%)2 дітей;

·          діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивній групі (100%)- 5 дітей;

·         багатодітні сім’ї (50%)5 дітей

·         внутрішньо переміщені особи (100%) -7 дітей

·         діти з інвалідністю(100%) -1 дитина;

·         сироти(100%)-2 дитини;
загиблий (100%) -1 дитина.

Велика увага приділяється в  закладі дошкільної освіти охороні життя та життєдіяльності дітей.

На виконання Законів України «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці» в закладі розроблені заходи, направлені на поліпшення умов праці та безпечне перебування дітей, дотримання вимог чинного законодавства. Розроблені та затверджені інструкції з безпеки діяльності працівників дошкільного закладу під час навчально-виховного процесу, посадові та функціональні обов'язки всіх категорій працівників.

   Дотримання у належному стані протипожежного обладнання у закладі є умовою безпеки життєдіяльності всіх учасників навчально-виховного процесу. З цією метою в дошкільному закладі укомплектовано первинними засобами пожежогасіння – вогнегасниками .В наявності план евакуації. В групах обладнані куточки з безпеки життєдіяльності. З працівниками закладу регулярно проводяться навчання з пожежної безпеки та охорони праці.

Будівля та приміщення обладнані системою протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014 «Системи протипожежного захисту». Наявна захисна споруда цивільного захисту. Технічний стан захисної споруди цивільного захисту відповідає вимогам з утримання.

  На виконання Закону «Про цивільну оборону» в закладі систематично     планується робота з підготовки цивільної оборони на календарний поточний рік: навчання персоналу правилам поведінки та основних способів захисту у надзвичайних ситуаціях, прийомам надання першої медичної допомоги постраждалим.

Регулярно проводяться бесіди з попередження дитячого травматизму. Видаються відповідні накази, проводяться інструктажі з персоналом.

В закладі дошкільної освіти  систематично( два рази на рік) проводяться «Тижні безпеки». В ігровій формі дітям даються знання з правил культури поведінки в оточуючому середовищі, проводяться колективні перегляди на тему: «Ви і незнайомці», «Коли сам  вдома» та інші; конкурси дитячих малюнків за тематикою: «Лікарські рослини», «Дорожній рух»; лялькові вистави - «Кицькин дім», «Вогонь і пожежники».Сюжетно- рольові ігри

 « Їдемо вулицею», «Поїздка в театр».

         Результатом засвоєння дітьми знань з безпеки життєдіяльності  є:

- дотримання правил поведінки з пожежної безпеки;

- дотримання правил безпечної поведінки в транспорті та на дорозі;

- набуття навичок безпечної поведінки в природному середовищі;

- вміння елементарно піклуватися про власне здоров’я, налагоджувати взаємовідносини в суспільстві та знаходити вихід із конфліктних ситуацій;

- вміння передбачати наслідки падіння, вживання в їжу незнайомих плодів та речовин;

- усвідомлення, що спілкування з незнайомцями може становити загрозу для життя й особистої безпеки;

- має найпростіші знання з цивільної оборони;

- чітко знає прізвище та домашню адресу, а також телефонні номери служб екстреної допомоги.

Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на нарадах при директору, виробничих нарадах. Висвітлювалися питання важливості виконання заходів техніки безпеки на робочих місцях для забезпеченнями безпекою життєдіяльності дітей  під час навчально-виховного процесу.

   Невід’ємною частиною в роботі по збереженню життя і здоров’я дітей є співпраця з батьками.

        Підводячи підсумки, варто ще раз наголосити, що наша мета – якомога повніше підготувати дітей до розв’язання складних життєвих ситуацій, навчити їх захищати себе від небезпеки, а також запобігти дитячому травматизму.

    На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 року, Указу Президента України №700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства в дошкільному навчальному закладі проводиться відповідна робота, зокрема: на видному місці вивішено графік прийому громадян директором, заведено Журнал реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.

     Щотижня  ведеться прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності навчального закладу, розглядаються  пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, батьківським комітетом тощо.

В 2023-2024 навчальному році були звернення громадян   щодо працевлаштування, останні щодо оформлення дітей до закладу дошкільної освіти.

Підводячи підсумок з втілення поставлених дошкільним закладом завдань, можна зробити висновок, що завдяки правильно організованій методичній роботі педагоги мали змогу:

  • вдосконалити та практично відпрацювати застосування методів по реалізації сприятливих умов для формування навичок дослідницької діяльності .
  • залучати батьків, як безпосередніх учасників навчально-виховного процесу до різних форм і методів роботи дошкільного закладу;
  • досягти взаєморозуміння та прагнення до втілення розвитку гармонійної особистості дошкільника.

Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи у 2023 - 2024 навчальному році, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, педагогічний колектив визначає такі пріоритетні завдання освітньої роботи на 2024 - 2025 навчальний рік:

  • Продовжити роботу щодо формування здоров'я зберігаючої компетентністі дітей дошкільного віку шляхом активізації рухового режиму та забезпечення доступних знань та умінь про здоровий спосіб життя.
  •  Розвивати основи патріотичної свідомості дошкільників з високими морально-духовними якостями, навичками культури спілкування, знаннями про українську культуру та звичаї, як важливі чинники в національно-патріотичному вихованні.

За кошти відділу освіти виконавчого комітету Царичанської селищної ради були придбані:

Лінолеум у захисну споруду-36000 грн;

Проведена пожежна сигналізація -425000 грн;

Миючі засоби -4410 грн;

Канцтовари -3312 грн;

А також були виділені кошти на:

 поточний ремонт – 12000грн;

Підводячи підсумки минулого навчального року можна впевнено стверджувати, що адміністрація закладу організовувала  безпечні  умови для праці та освітньо – виховної діяльності членів трудового колективу та здобувачів освіти.

        Робота з дітьми проводилась систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових можливостей дітей та відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти.

         Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконувались.

        Хочеться подякувати усім: відділу освіти виконавчого комітету Царичанської селищної ради, працівникам ЗДО, батькам за спільну допомогу    у роботі закладу .

 

 

 

Звіт

директора Царичанського закладу дошкільної освіти «Вишенька» Царичанської селищної ради  за 2022-2023 навчальний рік

 

Царичанський заклад дошкільної освіти «Вишенька» Царичанської селищної ради  в 2022-2023 навчальному році не здійснював свої функціональні обов’язки. Працівники закладу дошкільної освіти  були на простої. Для забезпечення охорони підпорядкованого закладу дошкільної освіти, збереження майна, безперебійне функціонування систем електропостачання , водопостачання  та водовідведення, тепло- та газопостачання було організовано чергування по закладу працівниками. 



Звіт

        директора  Царичанського закладу дошкільної освіти «Вишенька»

       Царичанської селищної ради

      перед колективом та громадськістю за 2021-2022 навчальний рік

 

Царичанський  заклад дошкільної освіти «Вишенька» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України :

·        Конституція України;

·        Закон України «Про освіту»;

·        Закон України «Про дошкільну освіту»;

·        Положення «Про дошкільний навчальний заклад»;

·        Базовий компонент дошкільної освіти

А також відповідно статуту, стратегії розвитку, освітньої  програми, робочого навчального плану та річного плану роботи.

Головною метою дошкільного закладу забезпечення реалізації прав громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб у нагляді , догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

В дошкільному закладі функціонує 4 групи.

Групи комплектувалися в липні місяці.

У 2021 навчальному році укомплектовано 4 групи :

   1група раннього віку –15 дітей

   1 група молодшого віку – 17 дітей

   1 група середнього віку – 17 дітей

   1 група старшого віку –15 дітей

   Інклюзивна група- 3 дітей

Цього року заклад відвідували 64 дитини.Черга відсутня.

У закладі  дошкільної освіти за висновками комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, виданих Комунальною установою «Царичанський інклюзивно-ресурсний центр» організоване  інклюзивне  навчання за денною формою здобуття освіти, 3 дітей з особливими освітніми потребами.

Відповідно до висновку та рекомендацій психолого-медико-педагогічної консультації, група фахівців дошкільного навчального закладу (вихователь-методист, вихователі, асистент вихователя, медична сестра) із обов’язковим залученням батьків дитини, розробили індивідуальні програми розвитку для кожної дитини з особливими освітніми потребами та здійснювали відповідний психолого-медико-педагогічний супровід цих дітей. Склад групи фахівців індивідуального супроводу дитини визначався директором  закладу дошкільної освіти і затверджувався відповідним наказом.

Навчально-виховний процес у дошкільному закладі забезпечують 26 працівників : -14 молодшого обслуговуючого персоналу, 1 медичний працівник, 12 педагогів, у тому числі :, музичний керівник, інструктор з фізкультури, асистент вихователя, 9 вихователів. Склад педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями такий :

  вища категорія – 3 особи

  II категорія – 2 особа

  спеціаліст - 1 особа

  без категорії – 6 осіб

Щороку згідно з графіком педагогічні працівники проходять курси підвищення кваліфікації та підлягають атестації відповідно до чинного Положення про атестацію педагогічних працівників. Атестація педагогічних працівників проводилася згідно з перспективним планом відповідно до «Типового положення про атестацію педагогічних працівників»,

3 педагога підвищили свій професійний рівень:

асистенту вихователя інклюзивної групи  Проскурні Т.М. встановлено 12 тарифний  розряд;

музичному керівнику Мошнязі Т.М .присвоєно звання «вихователь- методист»;

 вихователю групи молодшого дошкільного віку Грицай В.І. присвоєно звання «старший вихователь».

Для ефективного підвищення майстерності вихователів, вдосконалення теоретичної і практичної підготовки упродовж навчального року були проведені:

Колективний перегляд занять на теми:

-«Рецепти здоров’я» » (експериментально- дослідницька діяльність, використання квест-технологій);

-«Зима- чарівниця»(використання схем- моделей за технологією  К.Крутій).

Семінар- практикум  на тему:

- «Формування ключових компетентностей дошкільників засобами освітнього напряму  «Гра дитини » та згідно вимог інтерактивного складника БКДО(ДСДО).

Педагогічна  рада на тему:

-«Освітнє середовище  закладу  дошкільної освіти».

Проведення даних заходів допомогли вихователям вдосконалити теоретичну підготовку, професійні уміння і навички, познайомитись з сучасними науковими досягненнями.

Відповідно до річного плану проводились консультації для вихователів. Розглядалися питання внутрішньої системи  якості освіти,соціальний розвиток дітей інклюзивної групи, рухова та здоров’язбережувальна компетентність дошкільників, формування основ екологічної свідомості в контексті стратегії сталого розвитку.

Згідно з річним планом роботи закладу дошкільної освіти було проведено тематичне вивчення стану внутрішньої системи забезпечення якості освіти за напрямом оцінювання «Освітнє середовище закладу дошкільної освіти» відповідно до Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Царичанського закладу дошкільної освіти «Вишенька» Царичанської селищної ради, а саме:

-         створення комфортних, безпечних, доступних та нешкідливих умов розвитку, виховання, навчання дітей та праці;

-         створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації;

-         формування інклюзивного, безпечного, розвивального, мотивуючого освітнього процесу.

В закладі створюються оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів. Курси підвищення кваліфікації проводяться за графіком.

Адміністрація закладу створює працівникам усі умови для плідної роботи. Завдяки оптимальній розстановці та цілеспрямованому використанню кадрів роботу колективу  Царичанського  ЗДО «Вишенька» відзначається стабільністю та позитивною результативністю.

Пріоритетними напрямками роботи колективу у 2021-2022 навчальному році були  :

1.Робота на ІI  (практичному ( системному) етапі обласного науково - методичного проекту «Педагогічні стратегії розвитку самоефективної особистості в освітньому просторі Нової української школи».

2.Формування комплексного підходу до виховання у дошкільників відповідального ставлення до складових здоров’я та безпеки життєдіяльності шляхом прилучення їх до здорового та безпечного способу життя.

3.Організація роботи закладу дошкільної освіти щодо забезпечення внутрішньої системи якості освіти

4.Розвиток екологічної свідомості, навичок практичного життя, готовності до взаємодії з навколишнім світом, через проблемні ситуації та пошуково-дослідницьку діяльність.

5.Продовжувати роботу над створенням належних умови для всебічного розвитку та формування ключових компетентностей дошкільника, які є гарантом готовності до Нової української школи.

З метою визначення рівня та вдосконалення навчально-виховного процесу, адміністрацією закладу дошкільної освіти були охоплені контролем усі суттєві питання. Своєчасно здійснювався попереджувальний контроль за змістом та якістю перспективного і календарного планування навчально-виховного процесу, готовністю вихователів та інших спеціалістів до роботи (протягом робочого дня), та за якістю підготовки до запланованих річним планом заходів.

Організація навчально-виховного процесу була спрямована на забезпечення реалізації зусиль педагогічного колективу та батьків для набуття дошкільниками соціального досвіду.

У навчальному році колектив закладу працював творчо і відповідально. Адміністрації закладу вдалося охопити оперативним контролем стан підготовки до навчального року , виконання вимог режиму в ДНЗ, рівень педагогічної майстерності педагогів.Під час проведення педрад, семінарів використовувалися інтерактивні методи навчання педагогів: дискусії, ділові ігри, вправи і таке інше. Проведення відкритих занять стимулювало педагогів до поглибленого вивчення питань, що висвітлювалися, пошуку нестандартних, цікавих рішень, а також сприяло збільшенню самооцінки.

Щодо удосконалення і модернізації роботи з родинами, колектив педагогів працював над формуванням свідомості батьків щодо підвищення фізичної та розумової працездатності дітей, навчання дітей жити у злагоді з довкіллям та з собою. Разом з батьками педагоги закладу навчалися уникати конфліктів, будувати стратегію розв’язання конфліктних ситуацій.

Колектив створював умови для емоційного благополуччя дитини, будував навчальну діяльність в динамічному режимі, використовуючи різні спеціальні оздоровчі заході.

На базі закладу проводилась дослідницько-експериментальна робота на тему: «Виховання екологічного світорозуміння дошкільників через науково-дослідницьку діяльність за технологією випереджаючої освіти для сталого розвитку».

 На постійному контролі в адміністрації закладу дошкільної освіти знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов та режиму виховання дітей.

Активне та систематичне впровадження оздоровчих технологій в освітньо-виховний процес дозволило покращити стан здоров’я дітей, моніторинг якого регулярно здійснює старша медична сестра.

В кожній віковій групі ведеться Листок здоров’я, в якому відмічаються антропометричні дані дітей (ріст, вага, кількість пропущених по хворобі днів).

У ЗДО впроваджується комплекс спеціальних заходів у період сезонного підйому захворюваності (вводиться протиепідемічний режим, кварцування).

 Для зниження захворюваності, колективом ведеться  робота:

  • чітке дотримання режиму;
  • дотримання санітарно-гігієнічних вимог;
  • організація фізичного виховання;
  • проведення загартовуючих процедур .

Проблемною залишається захворюваність після вихідних днів і свят.

Для ефективного розв’язання проблем навчання та виховання дітей педагоги перебувають у постійному творчому пошуку, експериментують та впроваджують сучасні педагогічні технології:

·        «Методика розвитку творчих здібностей на заняттях з малювання» автор Л. М. Шульга(ранній вік);

·        «Виховання екологічної культури особистості дошкільника через взаємодію з довкіллям за проєктом «Випереджальної освіти для сталого розвитку» (експериментальна діяльність),(середній дошкільний вік);

·        «Школа ейдетики для дітей», автор І.Матюгін (старший дошкільний вік);

·        «Безмежний світ гри з LEGO», автор Оле Кірк Крістіансен (середній дошкільний вік);

·        «Використання схем- моделей в розвитку мовленнєвої компетентності дошкільників» за технологією О.Білан, К.Крутій,(молодший дошкільний вік);

·        «Психолого-педагогічне проєктування», автори Т.Т.Піроженко,С.Ладивір, ( всі  вікові групи).

 

В закладі дошкільної освіти впроваджується варіативна складова Базового компоненту дошкільної освіти – хореографія, іноземна мова, шашки, петриківський розпис,футбол,основи грамоти.

Дошкільний заклад працює за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та програмою розвитку дітей до трьох років «Оберіг». Група інклюзивного навчання працює за програмою  розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко».

Також впроваджуються парціальні програми :

-       Програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку «Про себе треба знати, про себе треба дбати»;

-        Програма художньо- естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку «Радість творчості»;

-       Програма з організації театралізованої діяльності дітей дошкільного віку «Грайлик»;

-       Програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку «Казкова фізкультура»;

-       Програма з морального виховання дітей дошкільного віку «Скарбниця моралі»;

-       Програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку «Україна – моя Батьківщина»;

-       Програма та методичні рекомендації з навчання англійської мови дітей дошкільного віку «Англійська мова для дітей дошкільного віку».

-       Програма та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шашки «Цікаві шашки»;

-       Програма та методичний посібник з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи «Шаховими стежинами»;

-       Програма розвитку дитини від 2 до 6 років та методичні рекомендації «Безмежний світ гри з LEGO»;

-       Парціальна програма для закладів дошкільної освіти «Дошкільнятам- освіта для сталого розвитку».

З метою ініціювання участі педагогів, активних батьків у дошкільному

 закладі є:

·        Батьківський комітет ДНЗ та батьківський комітет групи;

·        Загальні збори батьків;

·        Піклувальна рада.

Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу дошкільного закладу.

Організація роботи з батьками та громадськістю з метою залучення їх до управління закладом, пропагування відкритості та прозорості відбувається через піклувальну раду та батьківські збори.

Взаємодія із сім’ями вихованців є одним з пріоритетних напрямів діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм та методів роботи які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом.

Педагогічний колектив організував для цього різні активні форми співпраці :

·        Батьківські збори;

·        Виготовлення виставок разом з дітьми;

·        Участь у святах : «Осінній ярмарок», «Мій рідний край- моя Україна»;

Педагогічні працівники дошкільного закладу приймають участь в районних методичних об’єднаннях.

Інформацію про життя колективу та вихованців в закладі дошкільної освіти можна знайти  на веб- сайті.

 На період карантину у зв’язку з пандемією COVID – 19 педагоги закладу продовжили освітню діяльність з дітьми та батьками  у дистанційному режимі, використовуючи соціальні мережі viber, facebook, вихователі мотивували батьків підтримувати постійний зворотній зв’язок з ними, проводили консультативно-просвітницьку роботу, надавали різноманітні поради, рекомендації, консультації.

Крім того педагогічні працівники опрацьовували фахову методичну літературу, переглядали та прослухували вебінари, брали участь у онлайн-конференціях, виготовляли дидактичний матеріал для освітньої роботи з дітьми.

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування ведеться відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ ( від 17.04.2006 р. №298/227). З грудня в закладі дошкільної освіти впроваджувалося нове чотиритижневе сезонне меню.

Згідно наказу Мінагрополітики від 01.10.2012 № 590 « Про  затвердження вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)» в закладі дошкільної освіти  впроваджується Система управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) .

Суворо дотримується санітарно-гігієнічні вимоги до харчоблоку та процесу приготування та зберігання їжі.

У закладі харчуються діти пільгових категорій.

Відповідно до поданих документів звільнені від батьківської плати на підставі:

·         статус учасника бойових дій  (100 %)-5 дітей;

·          малозабезпечені сім’ї (100%)5 дітей;

·          діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивній групі (100%)- 3 дітей;

·         багатодітні сім’ї (50%)6 дітей.

Велика увага приділяється в дошкільному навчальному закладі охороні життя та життєдіяльності дітей.

На виконання Законів України «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці» в закладі розроблені заходи, направлені на поліпшення умов праці та безпечне перебування дітей, дотримання вимог чинного законодавства. Розроблені та затверджені інструкції з безпеки діяльності працівників дошкільного закладу під час навчально-виховного процесу, посадові та функціональні обов'язки всіх категорій працівників.

   Дотримання у належному стані протипожежного обладнання у закладі є умовою безпеки життєдіяльності всіх учасників навчально-виховного процесу. З цією метою в дошкільному закладі укомплектовано первинними засобами пожежогасіння – вогнегасниками .В наявності план евакуації. В групах обладнані куточки з безпеки життєдіяльності. З працівниками закладу регулярно проводяться навчання з пожежної безпеки та охорони праці.

  На виконання Закону «Про цивільну оборону» в закладі систематично     планується робота з підготовки цивільної оборони на календарний поточний рік: навчання персоналу правилам поведінки та основних способів захисту у надзвичайних ситуаціях, прийомам надання першої медичної допомоги постраждалим

Регулярно проводяться бесіди з попередження дитячого травматизму. Видаються відповідні накази, проводяться інструктажі з персоналом.

В закладі дошкільної освіти  систематично( два рази на рік) проводяться «Тижні безпеки». В ігровій формі дітям даються знання з правил культури поведінки в оточуючому середовищі, проводяться колективні перегляди на тему: «Ви і незнайомці», «Коли сам  вдома» та інші; конкурси дитячих малюнків за тематикою: «Лікарські рослини», «Дорожній рух»; лялькові вистави - «Кицькин дім», «Вогонь і пожежники».Сюжетно- рольові ігри

 « Їдемо вулицею», «Поїздка в театр».

         Результатом засвоєння дітьми знань з безпеки життєдіяльності  є:

- дотримання правил поведінки з пожежної безпеки;

- дотримання правил безпечної поведінки в транспорті та на дорозі;

- набуття навичок безпечної поведінки в природному середовищі;

- вміння елементарно піклуватися про власне здоров’я, налагоджувати взаємовідносини в суспільстві та знаходити вихід із конфліктних ситуацій;

- вміння передбачати наслідки падіння, вживання в їжу незнайомих плодів та речовин;

- усвідомлення, що спілкування з незнайомцями може становити загрозу для життя й особистої безпеки;

- має найпростіші знання з цивільної оборони;

- чітко знає прізвище та домашню адресу, а також телефонні номери служб екстреної допомоги.

Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на нарадах при директору, виробничих нарадах. Висвітлювалися питання важливості виконання заходів техніки безпеки на робочих місцях для забезпеченнями безпекою життєдіяльності дітей  під час навчально-виховного процесу.

   Невід’ємною частиною в роботі по збереженню життя і здоров’я дітей є співпраця з батьками.

        Підводячи підсумки, варто ще раз наголосити, що наша мета – якомога повніше підготувати дітей до розв’язання складних життєвих ситуацій, навчити їх захищати себе від небезпеки, а також запобігти дитячому травматизму.

    На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 року, Указу Президента України №700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства в дошкільному навчальному закладі проводиться відповідна робота, зокрема: на видному місці вивішено графік прийому громадян директором, заведено Журнал реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.

     Щотижня  ведеться прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності навчального закладу, розглядаються  пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, батьківським комітетом тощо.

В 2021-2022 навчальному році були звернення громадян з   них 2 звернення  щодо працевлаштування, останні щодо оформлення дітей

Підводячи підсумок з втілення поставлених дошкільним закладом завдань, можна зробити висновок, що завдяки правильно організованій методичній роботі педагоги мали змогу:

  • вдосконалити та практично відпрацювати застосування методів по реалізації сприятливих умов для формування навичок дослідницької діяльності .
  • залучати батьків, як безпосередніх учасників навчально-виховного процесу до різних форм і методів роботи дошкільного закладу;
  • досягти взаєморозуміння та прагнення до втілення розвитку гармонійної особистості дошкільника.

Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи у 2021 - 2022 навчальному році, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, педагогічний колектив визначає такі пріоритетні завдання освітньої роботи на 2022 - 2023 навчальний рік:

  • Продовжити роботу щодо формування здоров'я зберігаючої компетентністі дітей дошкільного віку шляхом активізації рухового режиму та забезпечення доступних знань та умінь про здоровий спосіб життя.
  •  Розвивати основи патріотичної свідомості дошкільників з високими морально-духовними якостями, навичками культури спілкування, знаннями про українську культуру та звичаї, як важливі чинники в національно-патріотичному вихованні.
  •  Удосконалити  роботу з формування у дітей норм поведінки та ставлення до навколишнього світу, що відповідають потребам сталого розвитку людства.

За кошти відділу освіти виконавчого комітету Царичанської селищної ради були придбані:

Водонагрівач-3780 грн;

Трімер-2600грн;

Печатка-225 грн;

Вапно-154 грн;

Медичні засоби( медикаменти,деззасоби)-7832 грн;

Засоби індивідуального захисту(рушники паперові,засоби для миття та чищення,рідке мило)-18553грн;

Канцтовари (меню-вимога,накопичувальні,табеля відвідування дітей)-3312 грн;

А також були виділені кошти на:

-поточний ремонт – 12000грн;

Підводячи підсумки минулого навчального року можна впевнено стверджувати, що адміністрація закладу організовувала  безпечні  умови для праці та освітньо – виховної діяльності членів трудового колективу та здобувачів освіти.

        Робота з дітьми проводилась систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових можливостей дітей та відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти.

         Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконувались.

        Хочеться подякувати усім: відділу освіти виконавчого комітету Царичанської селищної ради, працівникам ДНЗ, батькам за спільну допомогу    у роботі закладу і закликати усіх: “Давайте спільно працювати над вирішенням проблем садочка аби створити для дітей комфортні умови перебування, аби забезпечити їм щасливе майбутнє.

Як ми сьогодні дбаємо про майбутнє дітей так вони подбають про нас в майбутньому.

 

 






Звіт

директора  КЗ Царичанського ДНЗ №5 «Вишенька»

перед колективом та громадськістю за 2020-2021 навчальний рік.

 

Комунальний заклад Царичанський ДНЗ №5 «Вишенька» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України :

·        Конституція України;

·        Закон України «Про освіту»;

·        Закон України «Про дошкільну освіту»;

·        Положення «Про дошкільний навчальний заклад»;

·        Базовий компонент дошкільної освіти

А також відповідно статуту, стратегії розвитку, освітньої  програми, робочого навчального плану та річного плану роботи.

Головною метою дошкільного закладу забезпечення реалізації прав громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб у нагляді , догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

В дошкільному закладі функціонує 4 групи.

Групи комплектувалися в липні місяці.

У 2020 навчальному році укомплектовано 4 групи :

   1група раннього віку –21 дітей

   1 група молодшого віку – 12 дітей

   1 група середнього віку – 15 дітей

   1 група старшого віку –16 дітей

   Інклюзивна група- 2 дітей

Цього року заклад відвідували 64 дитини.Черга відсутня.

У закладі  дошкільної освіти за висновками комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, виданих Комунальною установою «Царичанський інклюзивно-ресурсний центр» організоване  інклюзивне  навчання за денною формою здобуття освіти, 2 дітей з особливими освітніми потребами.

Відповідно до висновку та рекомендацій психолого-медико-педагогічної консультації, група фахівців дошкільного навчального закладу (вихователь-методист, вихователі, асистент вихователя, медична сестра) із обов’язковим залученням батьків дитини, розробили індивідуальні програми розвитку для кожної дитини з особливими освітніми потребами та здійснювали відповідний психолого-медико-педагогічний супровід цих дітей. Склад групи фахівців індивідуального супроводу дитини визначався директором  закладу дошкільної освіти і затверджувався відповідним наказом.

Навчально-виховний процес у дошкільному закладі забезпечують 26 працівників : -14 молодшого обслуговуючого персоналу, 1 медичний працівник, 12 педагогів, у тому числі :, музичний керівник, інструктор з фізкультури, асистент вихователя, 9 вихователів. Склад педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями такий :

  вища категорія – 3 особи

  II категорія – 2 особи

  спеціаліст - 1 особа

  без категорії – 6 осіб

Щороку згідно з графіком педагогічні працівники проходять курси підвищення кваліфікації та підлягають атестації відповідно до чинного Положення про атестацію педагогічних працівників. Атестація педагогічних працівників проводилася згідно з перспективним планом відповідно до «Типового положення про атестацію педагогічних працівників»,

5 педагогів підвищили свій професійний рівень:

Педагогам Сало Л.В.,Молодан С.В. присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої  категорії»;

Педагогу Сердюк О.Г. присвоєно кваліфікаційну категорію "спеціаліст  вищої категорії";

Педагогу Самбур А.М. присвоєно звання «вихователь- методист».

 Гальонці І.Г. присвоєно звання «старший вихователь».

Для ефективного підвищення майстерності вихователів, вдосконалення теоретичної і практичної підготовки упродовж навчального року були проведені:

Колективний перегляд занять на теми:

- «Пригоди непосидючих цифр» (використання елементів педагогічної технології Дж.Кюїзинера);

- «Скажи, краплинко, де живеш?» (використання  елементів LEGO технологій);

- «Пошуки краплинок» (експериментально- дослідницька діяльність, використання квест-технологій);

-«Подорож у країну Економіки» ( впровадження в освітній процес програми «Афлатот».

Семінари- практикуми  на теми:

«Інтеграція LEGO- технологій в освітній процес ЗДО»;

 

- «Використання інноваційних педагогічних технологій для покращення комунікативно-мовленнєвого розвитку дошкільників».

 

 Педагогічні ради на теми:

- «Реалізація освітньої лінії «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», як складова забезпечення принципів наступності, перспективності та послідовності між ЗДО та НУШ»;

- «Розвиток екологічної свідомості у дошкільників. Формування сталих світоглядних орієнтирів особистості».

 Такі форми роботи дали змогу вихователям підвищити свій теоретичний та практичний рівень, з’ясувати для себе напрямок роботи та означити перспективи подальшої роботи. Також метою проведення даних заходів стала демократизація контролю за навчально-виховним процесом, конструктивне порівняння-аналіз роботи колег, підвищення активності педагогів завдяки усвідомленню ними необхідності творчого підходу до своєї роботи.

Семінари допомогли вихователям вдосконалити теоретичну підготовку, професійні уміння і навички, познайомитись з сучасними науковими досягненнями.

Відповідно до річного плану проводились консультації для вихователів, під час яких вони отримували теоретичні знання та рекомендації з питань особливостей адаптації  дітей раннього віку до умов закладу дошкільної освітиSTREAM-освіта: розвиваємо критичне мислення дошкільнят, розвиток зв’язного мовлення дошкільників з LEGO, формування основ екологічної свідомості в контексті стратегії сталого розвитку.

В закладі створюються оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів. Курси підвищення кваліфікації проводяться за графіком.

Адміністрація закладу створює працівникам усі умови для плідної роботи. Завдяки оптимальній розстановці та цілеспрямованому використанню кадрів роботу колективу КЗ Царичанського  ДНЗ №5 «Вишенька» відзначається стабільністю та позитивною результативністю.

Пріоритетними напрямками роботи колективу у 2020-2021 навчальному році були  :

1.Робота на І  (концептуально-діагностичному) етапі обласного науково - методичного проекту «Педагогічні стратегії розвитку самоефективної особистості в освітньому просторі Нової української школи».

2.Створення належних умов для отримання дітьми якісної дошкільної освіти через компетентність і практичну готовність педагогів забезпечувати наступність у впровадженні особистісно-орієнтованої моделі освіти в дошкільній та початковій ланках освіти.

3.Використання елементів Теорії вирішення винахідницьких завдань у формуванні комунікативно- мовленнєвої компетенції дітей дошкільного віку.

4.Розвиток екологічної свідомості, навичок практичного життя, готовності до взаємодії з навколишнім світом, через проблемні ситуації та пошуково-дослідницьку діяльність.

5.Продовжувати створювати сприятливі умови для розвитку, навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами.

З метою визначення рівня та вдосконалення навчально-виховного процесу, адміністрацією закладу дошкільної освіти були охоплені контролем усі суттєві питання. Своєчасно здійснювався попереджувальний контроль за змістом та якістю перспективного і календарного планування навчально-виховного процесу, готовністю вихователів та інших спеціалістів до роботи (протягом робочого дня), та за якістю підготовки до запланованих річним планом заходів.

Організація навчально-виховного процесу була спрямована на забезпечення реалізації зусиль педагогічного колективу та батьків для набуття дошкільниками соціального досвіду.

У навчальному році колектив закладу працював творчо і відповідально. Адміністрації закладу вдалося охопити оперативним контролем стан підготовки до навчального року , виконання вимог режиму в ДНЗ, рівень педагогічної майстерності педагогів.Під час проведення педрад, семінарів використовувалися інтерактивні методи навчання педагогів: дискусії, ділові ігри, вправи і таке інше. Проведення відкритих занять стимулювало педагогів до поглибленого вивчення питань, що висвітлювалися, пошуку нестандартних, цікавих рішень, а також сприяло збільшенню самооцінки.

Щодо удосконалення і модернізації роботи з родинами, колектив педагогів працював над формуванням свідомості батьків щодо підвищення фізичної та розумової працездатності дітей, навчання дітей жити у злагоді з довкіллям та з собою. Разом з батьками педагоги закладу навчалися уникати конфліктів, будувати стратегію розв’язання конфліктних ситуацій.

Колектив створював умови для емоційного благополуччя дитини, будував навчальну діяльність в динамічному режимі, використовуючи різні спеціальні оздоровчі заході.

На базі закладу проводилась дослідницько-експериментальна робота на тему: «Виховання екологічного світорозуміння дошкільників через науково-дослідницьку діяльність за технологією випереджаючої освіти для сталого розвитку».

 На постійному контролі в адміністрації закладу дошкільної освіти знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов та режиму виховання дітей.

Активне та систематичне впровадження оздоровчих технологій в освітньо-виховний процес дозволило покращити стан здоров’я дітей, моніторинг якого регулярно здійснює старша медична сестра.

В кожній віковій групі ведеться Листок здоров’я, в якому відмічаються антропометричні дані дітей (ріст, вага, кількість пропущених по хворобі днів).

У ЗДО впроваджується комплекс спеціальних заходів у період сезонного підйому захворюваності (вводиться протиепідемічний режим, кварцування).

 Для зниження захворюваності, колективом ведеться  робота:

  • чітке дотримання режиму;
  • дотримання санітарно-гігієнічних вимог;
  • організація фізичного виховання;
  • проведення загартовуючих процедур .

Проблемною залишається захворюваність після вихідних днів і свят.

Для ефективного розв’язання проблем навчання та виховання дітей педагоги перебувають у постійному творчому пошуку, експериментують та впроваджують сучасні педагогічні технології:

·        «Будинок вільної дитини», автор М. Монтессорі (ранній вік);

·        «Виховання екологічної культури особистості дошкільника через взаємодію з довкіллям за проєктом «Випереджальної освіти для сталого розвитку» (експериментальна діяльність),(молодший дошкільний вік);

·        «Школа ейдетики для дітей», автор І.Матюгін (середній дошкільний вік);

·        «Безмежний світ гри з LEGO», автор Оле Кірк Крістіансен (молодший дошкільний вік);

·        «Використання схем- моделей в розвитку мовленнєвої компетентності дошкільників» за технологією О.Білан, К.Крутій,(старший дошкільний вік);

·        «Психолого-педагогічне проєктування», автори Т.Т.Піроженко,С.Ладивір, ( всі  вікові групи).

 

В закладі дошкільної освіти впроваджується варіативна складова Базового компоненту дошкільної освіти – хореографія, іноземна мова, шашки, петриківський розпис.

Дошкільний заклад працює за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та програмою розвитку дітей до трьох років «Оберіг». Група інклюзивного навчання працює за програмою  розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко».

Також впроваджуються парціальні програми :

-       Програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку «Про себе треба знати, про себе треба дбати»;

-        Програма художньо- естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку «Радість творчості»;

-       Програма з організації театралізованої діяльності дітей дошкільного віку «Грайлик»;

-       Програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку «Казкова фізкультура»;

-       Програма з морального виховання дітей дошкільного віку «Скарбниця моралі»;

-       Програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку «Україна – моя Батьківщина»;

-       Програма та методичні рекомендації з навчання англійської мови дітей дошкільного віку «Англійська мова для дітей дошкільного віку».

-       Програма та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шашки «Цікаві шашки»;

-       Програма та методичний посібник з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи «Шаховими стежинами»;

-       Програма розвитку дитини від 2 до 6 років та методичні рекомендації «Безмежний світ гри з LEGO»;

-       Парціальна програма для закладів дошкільної освіти «Дошкільнятам- освіта для сталого розвитку».

Моніторинг рівня засвоєння вимог базової програми дітьми всіх вікових груп є головним показником роботи педагогів.

За результатами кваліметричної моделі діти старшого дошкільного віку мають слідуючі показники :

        В –30 %

        Д-46 %

        С –15 %

        Н –9 %

З метою ініціювання участі педагогів, активних батьків у дошкільному

 закладі є:

·        Батьківський комітет ДНЗ та батьківський комітет групи;

·        Загальні збори батьків;

·        Піклувальна рада.

Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу дошкільного закладу.

Організація роботи з батьками та громадськістю з метою залучення їх до управління закладом, пропагування відкритості та прозорості відбувається через піклувальну раду та батьківські збори.

Взаємодія із сім’ями вихованців є одним з пріоритетних напрямів діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм та методів роботи які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом.

Педагогічний колектив організував для цього різні активні форми співпраці :

·        Батьківські збори;

·        Виготовлення виставок разом з дітьми;

·        Участь у святах : «Осінній ярмарок», «Мій рідний край- моя Україна»;

·        Дні відкритих дверей.

·        День вишиванки.

Педагогічні працівники дошкільного закладу приймають участь в районних методичних об’єднаннях.

З метою імплементації оновленого Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти), сприяння підвищенню престижності праці педагогічних працівників закладу дошкільної освіти, самореалізації і розкриттю творчого потенціалу  заклад дошкільної освіти приймав участь в обласному конкурсі «Сім перлин дошкілля» за номінацією «Гра дитини» та зайняв призове місце .

Інформацію про життя колективу та вихованців в закладі дошкільної освіти можна знайти  на веб- сайті.

 На період карантину у зв’язку з пандемією COVID – 19 педагоги закладу продовжили освітню діяльність з дітьми та батьками  у дистанційному режимі, використовуючи соціальні мережі viberfacebook, вихователі мотивували батьків підтримувати постійний зворотній зв’язок з ними, проводили консультативно-просвітницьку роботу, надавали різноманітні поради, рекомендації, консультації.

Крім того педагогічні працівники опрацьовували фахову методичну літературу, переглядали та прослухували вебінари, брали участь у онлайн-конференціях, виготовляли дидактичний матеріал для освітньої роботи з дітьми.

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування ведеться відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ ( від 17.04.2006 р. №298/227).

Дотримується виконання норм харчування якого вимагає Інструкція з організації харчування дітей у ДНЗ.

Згідно наказу Мінагрополітики від 01.10.2012 № 590 « Про  затвердження вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)» в закладі дошкільної освіти  впроваджується Система управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) .

Суворо дотримується санітарно-гігієнічні вимоги до харчоблоку та процесу приготування та зберігання їжі.

У закладі харчуються діти пільгових категорій.

Відповідно до поданих документів звільнені від батьківської плати на підставі:

·         статус учасника бойових дій  (100 %)-6 дітей;

·          малозабезпечені сім’ї (100%) –3 дітей;

·          діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивній групі (100%)- 2 дітей;

·         багатодітні сім’ї (50%) –6 дітей.

Велика увага приділяється в дошкільному навчальному закладі охороні життя та життєдіяльності дітей.

На виконання Законів України «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці» в закладі розроблені заходи, направлені на поліпшення умов праці та безпечне перебування дітей, дотримання вимог чинного законодавства. Розроблені та затверджені інструкції з безпеки діяльності працівників дошкільного закладу під час навчально-виховного процесу, посадові та функціональні обов'язки всіх категорій працівників.

   Дотримання у належному стані протипожежного обладнання у закладі є умовою безпеки життєдіяльності всіх учасників навчально-виховного процесу. З цією метою в дошкільному закладі укомплектовано первинними засобами пожежогасіння – вогнегасниками .В наявності план евакуації. В групах обладнані куточки з безпеки життєдіяльності. З працівниками закладу регулярно проводяться навчання з пожежної безпеки та охорони праці.

  На виконання Закону «Про цивільну оборону» в закладі систематично     планується робота з підготовки цивільної оборони на календарний поточний рік: навчання персоналу правилам поведінки та основних способів захисту у надзвичайних ситуаціях, прийомам надання першої медичної допомоги постраждалим

Регулярно проводяться бесіди з попередження дитячого травматизму. Видаються відповідні накази, проводяться інструктажі з персоналом.

В закладі дошкільної освіти  систематично( два рази на рік) проводяться «Тижні безпеки». В ігровій формі дітям даються знання з правил культури поведінки в оточуючому середовищі, проводяться колективні перегляди на тему: «Ви і незнайомці», «Коли сам  вдома» та інші; конкурси дитячих малюнків за тематикою: «Лікарські рослини», «Дорожній рух»; лялькові вистави - «Кицькин дім», «Вогонь і пожежники».Сюжетно- рольові ігри

 « Їдемо вулицею», «Поїздка в театр».

         Результатом засвоєння дітьми знань з безпеки життєдіяльності  є:

- дотримання правил поведінки з пожежної безпеки;

- дотримання правил безпечної поведінки в транспорті та на дорозі;

- набуття навичок безпечної поведінки в природному середовищі;

- вміння елементарно піклуватися про власне здоров’я, налагоджувати взаємовідносини в суспільстві та знаходити вихід із конфліктних ситуацій;

- вміння передбачати наслідки падіння, вживання в їжу незнайомих плодів та речовин;

- усвідомлення, що спілкування з незнайомцями може становити загрозу для життя й особистої безпеки;

- має найпростіші знання з цивільної оборони;

- чітко знає прізвище та домашню адресу, а також телефонні номери служб екстреної допомоги.

Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на нарадах при директору, виробничих нарадах. Висвітлювалися питання важливості виконання заходів техніки безпеки на робочих місцях для забезпеченнями безпекою життєдіяльності дітей  під час навчально-виховного процесу.

   Невід’ємною частиною в роботі по збереженню життя і здоров’я дітей є співпраця з батьками.

        Підводячи підсумки, варто ще раз наголосити, що наша мета – якомога повніше підготувати дітей до розв’язання складних життєвих ситуацій, навчити їх захищати себе від небезпеки, а також запобігти дитячому травматизму.

    На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 року, Указу Президента України №700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства в дошкільному навчальному закладі проводиться відповідна робота, зокрема: на видному місці вивішено графік прийому громадян директором, заведено Журнал реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.

     Щотижня  ведеться прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності навчального закладу, розглядаються  пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, батьківським комітетом тощо.

В 2020-2021 навчальному році були звернення громадян з   них 2 звернення  щодо працевлаштування, останні щодо оформлення дітей

Підводячи підсумок з втілення поставлених дошкільним закладом завдань, можна зробити висновок, що завдяки правильно організованій методичній роботі педагоги мали змогу:

  • вдосконалити та практично відпрацювати застосування методів по реалізації сприятливих умов для формування навичок дослідницької діяльності .
  • залучати батьків, як безпосередніх учасників навчально-виховного процесу до різних форм і методів роботи дошкільного закладу;
  • досягти взаєморозуміння та прагнення до втілення розвитку гармонійної особистості дошкільника.

Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи у 2020 - 2021 навчальному році, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, педагогічний колектив визначає такі пріоритетні завдання освітньої роботи на 2021 - 2022 навчальний рік:

  • Продовжити роботу щодо формування здоров'я зберігаючої компетентністі дітей дошкільного віку шляхом активізації рухового режиму та забезпечення доступних знань та умінь про здоровий спосіб життя.
  •  Розвивати основи патріотичної свідомості дошкільників з високими морально-духовними якостями, навичками культури спілкування, знаннями про українську культуру та звичаї, як важливі чинники в національно-патріотичному вихованні.
  •  Удосконалити  роботу з формування у дітей норм поведінки та ставлення до навколишнього світу, що відповідають потребам сталого розвитку людства.

За кошти відділу освіти виконавчого комітету Царичанської селищної ради були придбані:

Канцтовари-2000 грн;

Миючі засоби-1600 грн;

Медикаменти- 720 грн;

Засоби індивідуального захисту:

-антисептик -1950 грн;

- паперові рушники -1200 грн.

А також були виділені кошти на:

-поточний ремонт – 6000грн;

-ремонт системи опалення -49000 грн;

-часткова заміна санфаянсу  -2157 грн;

Підводячи підсумки минулого навчального року можна впевнено стверджувати, що адміністрація закладу організовувала  безпечні  умови для праці та освітньо – виховної діяльності членів трудового колективу та здобувачів освіти.

        Робота з дітьми проводилась систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових можливостей дітей та відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти.

         Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконувались.

        Хочеться подякувати усім: відділу освіти виконавчого комітету Царичанської селищної ради, працівникам ДНЗ, батькам за спільну допомогу    у роботі закладу і закликати усіх: “Давайте спільно працювати над вирішенням проблем садочка аби створити для дітей комфортні умови перебування, аби забезпечити їм щасливе майбутнє.

Як ми сьогодні дбаємо про майбутнє дітей так вони подбають про нас в майбутньому.

 


                                               Звіт

завідувача  КЗ Царичанського ДНЗ №5 «Вишенька»
перед колективом та громадськістю за 2019-2020 навчальний рік.

Комунальний заклад Царичанський ДНЗ №5 «Вишенька» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України :
·        Конституція України;
·        Закон України «Про освіту»;
·        Закон України «Про дошкільну освіту»;
·        Положення «Про дошкільний навчальний заклад»;
·        Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція)
А також відповідно статуту, стратегії розвитку, освітньої  програми, робочого навчального плану та річного плану роботи.
Головною метою дошкільного закладу забезпечення реалізації прав громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб у нагляді , догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.
В дошкільному закладі функціонує 4 групи.
Групи комплектувалися в липні місяці.
У 2019 навчальному році укомплектовано 4 групи :
   1група раннього віку –16 дітей
   1 група молодшого віку – 15 дітей
   1 група середнього віку – 17 дітей
   1 група старшого віку –18 дітей
   Інклюзивна група- 2 дітей
Цього року заклад відвідували 66 дітей.
У закладі  дошкільної освіти за висновками комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, виданих Комунальною установою «Царичанський інклюзивно-ресурсний центр» організоване  інклюзивне  навчання за денною формою здобуття освіти, 2 дітей з особливими освітніми потребами.
Комплектування інклюзивної групи було здійснено відповідно до нормативів визначених Положенням про дошкільний навчальний заклад та Порядком комплектування інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах.
Адміністрація дошкільного навчального закладу інформувала батьків дітей, що відвідують заклад, щодо особливостей інклюзивного навчання, цілей та завдань, переваг інклюзії для всіх суб’єктів освітнього процесу. Для батьків проводилися тематичні бесіди та надавалися роз’яснення щодо врахування особливостей розвитку дітей з особливими освітніми потребами, залучених в інклюзивну групу.
Виховна робота з дітьми з особливими освітніми потребами була направлена на їх соціалізацію, формування позитивної самооцінки. Здійснювався навчально-виховний процес в інклюзивній групі відповідно до Базового компонента дошкільної освіти за програмами та навчально-методичними посібниками, затвердженими в установленому порядку МОН.
Відповідно до висновку та рекомендацій психолого-медико-педагогічної консультації, група фахівців дошкільного навчального закладу (вихователь-методист, вихователі, асистент вихователя, медична сестра) із обов’язковим залученням батьків дитини, розробили індивідуальні програми розвитку для кожної дитини з особливими освітніми потребами та здійснювали відповідний психолого-медико-педагогічний супровід цих дітей. Склад групи фахівців індивідуального супроводу дитини визначався завідувачем закладом дошкільної освіти і затверджувався відповідним наказом. Відстеження перебігу виконання цілей та завдань, окреслених в індивідуальній програмі розвитку, здійснював вихователь - методист. При складанні індивідуальної програми розвитку було здійснено певні адаптації та модифікації для облаштування середовища, застосування належних методів, матеріалів, іграшок, обладнання, урахування сенсорних та інших потреб дитини. По закінченню навчального року 2 дітей перейшли до групи середнього дошкільного віку для подальшої корекційної роботи в ДНЗ.
Навчально-виховний процес у дошкільному закладі забезпечують 27 працівників : -15 молодшого обслуговуючого персоналу, 1 медичний працівник, 12 педагогів, у тому числі :, музичний керівник, інструктор з фізкультури, 9 вихователів. Склад педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями такий :
   вища категорія – 2 особи
   I категорія – 1 особа
   II категорія – 1 особа
   спеціаліст - 2 особи
   без категорії – 6 осіб
Щороку згідно з графіком педагогічні працівники проходять курси підвищення кваліфікації та підлягають атестації відповідно до чинного Положення про атестацію педагогічних працівників.
В закладі створюються оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів. Курси підвищення кваліфікації проводяться за графіком.
Адміністрація закладу створює працівникам усі умови для плідної роботи. Завдяки оптимальній розстановці та цілеспрямованому використанню кадрів роботу колективу КЗ Царичанського  ДНЗ №5 «Вишенька» відзначається стабільністю та позитивною результативністю.
Пріоритетними напрямками роботи колективу у 2019-2020 навчальному році
 були  :
1.Робота на V  (підсумковому) етапі обласного науково - методичного проекту «Освітні стратегії  соціалізації особистості громадянського суспільства».
2.Формування соціально доцільної поведінки дошкільників в контексті освіти для сталого розвитку.
3.Створення умов для доступу дітей з особливими освітніми потребами до якісних освітніх послуг ЗДО в умовах організації інклюзивної форми навчання, здійснення індивідуального психолого-педагогічного супроводу дітей, модифікація/адаптація освітнього процесу відповідно до потреб вихованців.
4.Продовження роботи над становленням духовності особистості на засадах традиційних національних цінностей та патріотичним вихованням.

5.Продовжити забезпечувати наступність та взаємодію в педагогічному процесі ДНЗ та початкової школи для створення єдиної динамічної та перспективної системи, спрямованої на безкризовий розвиток дітей в умовах освітньої реформи
«Нова українська школа».
З метою визначення рівня та вдосконалення навчально-виховного процесу, адміністрацією закладу дошкільної освіти були охоплені контролем усі суттєві питання. Своєчасно здійснювався попереджувальний контроль за змістом та якістю перспективного і календарного планування навчально-виховного процесу, готовністю вихователів та інших спеціалістів до роботи (протягом робочого дня), та за якістю підготовки до запланованих річним планом заходів.
Організація навчально-виховного процесу була спрямована на забезпечення реалізації зусиль педагогічного колективу та батьків для набуття дошкільниками соціального досвіду.
У навчальному році колектив закладу працював творчо і відповідально. Адміністрації закладу вдалося охопити оперативним контролем стан підготовки до навчального року , виконання вимог режиму в ДНЗ, рівень педагогічної майстерності педагогів.Під час проведення педрад, семінарів використовувалися інтерактивні методи навчання педагогів: дискусії, ділові ігри, вправи і таке інше. Проведення відкритих занять стимулювало педагогів до поглибленого вивчення питань, що висвітлювалися, пошуку нестандартних, цікавих рішень, а також сприяло збільшенню самооцінки.
Щодо удосконалення і модернізації роботи з родинами, колектив педагогів працював над формуванням свідомості батьків щодо підвищення фізичної та розумової працездатності дітей, навчання дітей жити у злагоді з довкіллям та з собою. Разом з батьками педагоги закладу навчалися уникати конфліктів, будувати стратегію розв’язання конфліктних ситуацій.
Колектив створював умови для емоційного благополуччя дитини, будував навчальну діяльність в динамічному режимі, використовуючи різні спеціальні оздоровчі заході.
На базі закладу проводилась дослідницько-експериментальна робота на тему: «Виховання екологічного світорозуміння дошкільників через науково-дослідницьку діяльність за технологією випереджаючої освіти для сталого розвитку».
 На постійному контролі в адміністрації закладу дошкільної освіти знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов та режиму виховання дітей.
Активне та систематичне впровадження оздоровлювальних технологій в освітньо-виховний процес дозволило покращити стан здоров’я дітей, моніторинг якого регулярно здійснює старша медична сестра.
В кожній віковій групі ведеться Листок здоров’я, в якому відмічаються антропометричні дані дітей (ріст, вага, кількість пропущених по хворобі днів).
У ЗДО впроваджується комплекс спеціальних заходів у період сезонного підйому захворюваності (вводиться протиепідемічний режим, кварцування, вітамінізація групи С).
 Для зниження захворюваності, колективом ведеться  робота:
§  чітке дотримання режиму;
§  дотримання санітарно-гігієнічних вимог;
§  організація фізичного виховання;
§  систематичне щеплення дітей;
§  проведення загартовуючих процедур .
Проблемною залишається захворюваність після вихідних днів і свят.
Для ефективного розв’язання проблем навчання та виховання дітей педагоги перебувають у постійному творчому пошуку, експериментують та впроваджують сучасні педагогічні технології.
·        «Будинок вільної дитини», автор М. Монтессорі;
·        «Методика навчання дітей читанню», автор М.Зайцев;
·        «Школа ейдетики для дітей», автор І.Матюгін;
·        «Використання схем- моделей в розвитку мовленнєвої компетентності дошкільників» (за технологією О.Білан, К.Крутій);
·        «Психолого- педагогічне проектування»Т. Піроженко,С.Ладивір.

В закладі дошкільної освіти впроваджується варіативна складова Базового компоненту дошкільної освіти – хореографія, іноземна мова, шашки, петриківський розпис.
Дошкільний заклад працює за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та програмою розвитку дітей до трьох років «Оберіг». Група інклюзивного навчання працює за програмою  розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко».
Також впроваджуються парціальні програми :
-       «Про себе треба знати, про себе треба дбати»;
-       «Радість творчості»;
-       «Грайлик»;
-       «Казкова фізкультура»;
-       «Скарбниця моралі»;
-       «Україна – моя Батьківщина»;
-       «Англійська мова для дітей дошкільного віку».
Моніторинг рівня засвоєння вимог базової програми дітьми всіх вікових груп є головним показником роботи педагогів.
Протягом року загальний рівень компетентності дітей постійно зростає та на кінець року спостерігаються результати, що відображаються у достатньому збільшені кількості дітей які мають високий , середній рівень компетентності; низький  рівень-2дитини.
За результатами кваліметричної моделі діти старшого дошкільного віку мають слідуючі показники :
        В –45%
        Д-17%
        С –27%
        Н –11%
З метою ініціювання участі педагогів, активних батьків у дошкільному
 закладі є:
·        Батьківський комітет ДНЗ та батьківський комітет групи;
·        Загальні збори батьків;
·        Піклувальна рада.
В дошкільному закладі організована робота щодо охоплення навчанням дітей 5-річного віку та обліку дітей у мікрорайоні.
Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу дошкільного закладу.
Організація роботи з батьками та громадськістю з метою залучення їх до управління закладом, пропагування відкритості та прозорості відбувається через піклувальну раду та батьківські збори.
Взаємодія із сім’ями вихованців є одним з пріоритетних напрямів діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм та методів роботи які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом.
Педагогічний колектив організував для цього різні активні форми співпраці :
·        Батьківські збори;
·        Виготовлення виставок разом з дітьми;
·        Участь у святах : «Осінній ярмарок», «Мій рідний край- моя Україна»;
·        Дні відкритих дверей.
Педагогічні працівники дошкільного закладу приймають участь в районних методичних об’єднаннях.
Інформацію про життя колективу та вихованців в закладі дошкільної освіти можна знайти  на веб- сайті. На період карантину у зв’язку з пандемією COVID – 19 педагоги закладу продовжили освітню діяльність з дітьми  у дистанційному режимі, використовуючи соціальні мережі viberfacebook.
Для ефективного та якісного забезпечення освітнього процесу ЗДО в умовах дистанційної роботи, педагоги мали технічні можливості для організації дистанційного навчання, вдосконалювали свої навички у володінні інформаційно-комп’ютерними технологіями, постійно підвищувати свій професійний рівень, вихователі мотивували батьків підтримувати постійний зворотній зв’язок з ними.
Педагоги працювали з дітьми за участі батьків по перспективному плану, надавали рекомендації по проведенню занять, організації спостережень, ігрової, трудової діяльності, проводили консультативно-просвітницьку роботу, надавали різноманітні поради, рекомендації, консультації.
Крім того педагогічні працівники опрацьовували фахову методичну літературу, переглядали та прослухували вебінари, брали участь у онлайн-конференціях, виготовляли дидактичний матеріал для освітньої роботи з дітьми.
Заслуговує на увагу проведення онлайн-занять вихователем групи раннього віку «Сонечко»-Мельник Я.І.,вихователем групи старшого дошкільного віку- Сало Л.В., музичним керівником Мошнягою Т.М., інструктором  з фізкультури Сало О.О. , які використовували  інтернет  ресурси при проведенні  дистанційних занять, застосовуючи різноманітні засоби навчання: мультфільми, аудіофайли, відео-презентації  дидактичних ігор та  електронну наочність, які індивідуально підбирались до кожного заняття.

Батьки активно долучилися до дистанційного навчання, підтримували постійний зворотній зв’язок з педагогами.

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування ведеться відповідно до Інструкції з організації харчування дітей, затвердженої складом МОН України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 р. №298/227.
Дотримується виконання норм харчування якого вимагає Інструкція з організації харчування дітей у ДНЗ.
Згідно наказу Мінагрополітики від 01.10.2012 № 590 « Про  затвердження вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)» в закладі дошкільної освіти  впроваджуються Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) .
Суворо дотримується санітарно-гігієнічні вимоги до харчоблоку та процесу приготування та зберігання їжі.
У закладі харчуються діти пільгових категорій.
Велика увага приділяється в дошкільному навчальному закладі охороні життя та життєдіяльності дітей.
Кожен працівик проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей в дошкільному закладі, про що свідчить відсутність випадків травмування дошкільників.
На виконання Законів України «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці» в закладі розроблені заходи, направлені на поліпшення умов праці та безпечне перебування дітей, дотримання вимог чинного законодавства. Розроблені та затверджені інструкції з безпеки діяльності працівників дошкільного закладу під час навчально-виховного процесу, посадові та функціональні обов'язки всіх категорій працівників встановленого зразка.
   Дотримання у належному стані протипожежного обладнання у закладі є умовою безпеки життєдіяльності всіх учасників навчально-виховного процесу. З цією метою в дошкільному закладі укомплектовано первинними засобами пожежогасіння – вогнегасниками .В наявності план евакуації. В групах обладнані куточки з безпеки життєдіяльності. З працівниками закладу регулярно проводяться навчання з пожежної безпеки та охорони праці.
  На виконання Закону «Про цивільну оборону» в закладі систематично     планується робота з підготовки цивільної оборони на календарний поточний рік: навчання персоналу правилам поведінки та основних способів захисту у надзвичайних ситуаціях, прийомам надання першої медичної допомоги постраждалим
Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників навчально-виховного процесу ДНЗ якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації.
Регулярно проводяться бесіди з попередження дитячого травматизму. Видаються відповідні накази, проводяться інструктажі з персоналом.
В садочку систематично проводяться «Тижні безпеки» та заняття з надзвичайних ситуацій. В ігровій формі дітям даються знання з правил культури поведінки в оточуючому середовищі, проводяться колективні перегляди на тему: «Ви і незнайомці», «Коли сам  вдома» та інші; конкурси дитячих малюнків за тематикою: «Лікарські рослини», «Дорожній рух»; лялькові вистави - «Кицькин дім», «Вогонь і пожежники».Сюжетно- рольові ігри- « Їдемо вулицею», «Поїздка в театр».
Робота проводиться під час організованих занять та різних режимних моментів систематично, послідовно, з максимальним використанням активних форм роботи.
         Результатом засвоєння дітьми знань з безпеки життєдіяльності згідно є:
- дотримання заборонних та наказових правил поведінки з пожежної безпеки;
- вміння правильно користуватися пішохідним переходом, знання і дотримання правил безпечної поведінки в транспорті та на дорозі;
- набуття навичок безпечної поведінки в природному середовищі;
- вміння елементарно піклуватися про власне здоров’я, налагоджувати взаємовідносини в суспільстві та знаходити вихід із конфліктних ситуацій;
- вміння передбачати наслідки падіння, вживання в їжу незнайомих плодів та речовин;
- усвідомлення, що спілкування з незнайомцями може становити загрозу для життя й особистої безпеки;
- має найпростіші знання з цивільної оборони;
- чітко знає прізвище та домашню адресу, а також телефонні номери служб екстреної допомоги.
Невід’ємною частиною в роботі по збереженню життя і здоров’я дітей є співпраця з батьками. Доцільними в цій роботі були всі методи роботи з батьками, які ми використовуємо: групові та індивідуальні консультації, папки-пересувки, лекції на батьківських зборах, проведення спільних свят та розваг  тощо.
        Підводячи підсумки, варто ще раз наголосити, що наша мета – якомога повніше підготувати дітей до розв’язання складних життєвих ситуацій, навчити їх захищати себе від небезпеки, а також запобігти дитячому травматизму.

       На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 року, Указу Президента України №700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства в дошкільному навчальному закладі проводиться відповідна робота, зокрема: на видному місці вивішено графік прийому громадян завідувачем, заведено Журнал реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.
За 2019-2020 навчальному році були звернення громадян з   них 3 звернення  щодо працевлаштування, останні щодо оформлення дітей в дошкільний заклад. Всі порушені питання розглянуті, надані відповіді.
Підводячи підсумок з втілення поставлених дошкільним закладом завдань, можна зробити висновок, що завдяки правильно організованій методичній роботі педагоги мали змогу:
§  вдосконалити та практично відпрацювати застосування методів по реалізації сприятливих умов для формування навичок дослідницької діяльності .
§  залучати батьків, як безпосередніх учасників навчально-виховного процесу до різних форм і методів роботи дошкільного закладу;
§  досягти взаєморозуміння та прагнення до втілення розвитку гармонійної особистості дошкільника.
Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи у 2019 - 2020 навчальному році, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, педагогічний колектив визначає такі пріоритетні завдання освітньої роботи на 2020 - 2021 навчальний рік:
§  Продовжити роботу щодо формування здоров'я зберігаючої компетентністі дітей дошкільного віку шляхом активізації рухового режиму та забезпечення доступних знань та умінь про здоровий спосіб життя.
§   Розвивати основи патріотичної свідомості дошкільників з високими морально-духовними якостями, навичками культури спілкування, знаннями про українську культуру та звичаї, як важливі чинники в національно-патріотичному вихованні.
§   Удосконалити  роботу з формування у дітей норм поведінки та ставлення до навколишнього світу, що відповідають потребам сталого розвитку людства.
За кошти відділу освіти виконавчого комітету Царичанської селищної ради:
Поточний ремонт – 6000грн;
Канцтовари-1000 грн;
Миючі засоби-1600 грн;
Медикаменти- 720 грн;
Кухонний та столовий посуд -20000 грн;
Часткова заміна санфаянсу  -2157;
Електротени – 475 грн;
Ремонт водопровода -3150 грн;
Ігровий майданчик -67630;
Засоби індивідуального захисту:
-антисептик -1950 грн;
- контейнер для утилізації засобів індивідуального захисту -146 грн;
- паперові рушники -1200 грн;
- відра -525 грн;
- термометр – 2100.

На засіданні батьківського комітету в ДНЗ проходить звітування про залучені та витрачені благодійні внески батьків. 

Хочеться подякувати усім: відділу освіти виконавчого комітету Царичанської селищної ради, працівникам ДНЗ, батькам за спільну допомогу у роботі закладу і закликати усіх: “Давайте спільно працювати над вирішенням проблем садочка аби створити для дітей комфортні умови перебування, аби забезпечити їм щасливе майбутнє.






spacer